.::CANSELİ FM & TURKFORUM MÜZİK & PAYLAŞIM::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.::CANSELİ FM & TURKFORUM MÜZİK & PAYLAŞIM::.

MÜZİK,FİLM,RESİM,ŞİİR,FLAŞ ANIMASYONLAR,MP3,EN YENİ TURKÇE ALBÜMLER,FM RADYO,ONLİNE SOHBET

canseli fm i dinlemek için tıklayınAnasayfaCANSELI FMCANSELİ PORTALGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yapcanseli fm i dinlemek için tıklayın

İnsanlar Neden Kötülük Yapar?

YazarMesaj
♥.♥GülPerisi♥.♥
.::FORUM KURUCUSU::.
.::FORUM KURUCUSU::.
♥.♥GülPerisi♥.♥

İnsanlar Neden Kötülük Yapar?   Empty
MesajKonu: İnsanlar Neden Kötülük Yapar?     İnsanlar Neden Kötülük Yapar?   F9bde310Salı Ara. 28, 2010 4:50 am

İyilik yapmak kötülük yapmaktan zordur, insan kendine çok güvenen bir acizdir, bazen tanrılaşır, bazen çirkefleşir.
İnsanlar
neden diğer insanlara kötülük yaparlar? Bu sorunun onlarca cevabı olduğuna eminin, hepimiz birilerine kötülük yapmışızdır bazılarımız pişman olur bazılarımız bilmem ne fakat insanın tabiatı odur ki her zaman kendisi haklıdır.

İnsanlar
neden kötülük yapar başlığında araştırdım ve aşağıdaki nedenlerin en fazla yazılıp çizildiğini gördüm.

• Listenin en baş sıralarında çekememezlik, kıskançlık ve onda var neden ben de yok gibi nedenler.

• Psikolojik bozukluklar da listenin başlarında olan bir neden.

• Bireysel çıkarlar çok geniş bir kavram, bu da çok sık görülen nedenlerden.

• Sevgisizlik nedeni de farklı bir neden ama gerçekten kötülük yapma dürtüsüne en etkili nedenlerden biri.

• Vicdanını yitirmek nedeni.

• Eğitimsizlik, bu zaten hemen her olumsuz konuda madde olabilen nedenlerden biri.

• Kişinin küçükken şiddete maruz kalmasından dolayı.

• Başkalarının yönlendirmesi ile, bu neden başka kişilerin beyin yıkaması ve yanlış yönlendirmeleri sonucunda oluşuyor.

• Yoksulluk da eğitim gibi aslında her böyle olumsuz maddeleşme de karşımıza çıkar ne yazık ki.

• Çaresizlik nedeni ilginç bir neden, bu da herhalde ekonomik veya farklı nedenlere bağlı olarak düşülen çaresiz durumdan dolayı oluşuyor.

• Zevk almak, kötülük yaparak zevk alan insanlar maalesef var ve bu da bir neden.

• Ve son olarak sosyolojik sebepler, bu da kişinin yaşadığı sosyal ortamın bozukluğundan ileri gelen kötülük yapma nedeni oluyor.
    Benim şahsen en çok karşılaştığım nedenler çekememezlik, kıskançlık ve psikolojik bozukluklar nedeni ile yapılanlar.
    Mesela en çok anlamadığım kötülük nedenlerinden biri de arası kötü olan insanları bileştirmek yerine daha kötü olması için laf taşımak vs. Yani
    neden barışan insanları görünce sevinmez bu insanlar bir tek bu kötülük çeşidini anlamakta zorlanıyorum, insan çok şerefsiz bir mahluk. Deyim şu; iki kişi bir araya gelince, üçüncünün kuyusunu kazar.
    Sizce insanlar
    neden kötülük yaparlar? Daha fazla neden olabilir, mesela kendi iyiliği için kötülük yapan insanlar vardır herhalde.

İnsanlar Neden Kötülük Yapar?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Neden Psikolog ?
» Nice İnsanlar Gördüm..!!!
» İnsanlar Hangi Yalanlarla Kendilerini Kandırıyorlar?
» Ah be Dünya sen dönüyorsun onu anladık da bu insanlar senden daha hızlı dönüyor
» Neden