.::CANSELİ FM & TURKFORUM MÜZİK & PAYLAŞIM::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.::CANSELİ FM & TURKFORUM MÜZİK & PAYLAŞIM::.

MÜZİK,FİLM,RESİM,ŞİİR,FLAŞ ANIMASYONLAR,MP3,EN YENİ TURKÇE ALBÜMLER,FM RADYO,ONLİNE SOHBET

canseli fm i dinlemek için tıklayınAnasayfaCANSELI FMCANSELİ PORTALGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yapcanseli fm i dinlemek için tıklayın

"Hayat Bir Kurgudur "

YazarMesaj
Birdemetgül
ADMİN
ADMİN
Birdemetgül

"Hayat Bir Kurgudur " Empty
MesajKonu: "Hayat Bir Kurgudur "   "Hayat Bir Kurgudur " F9bde310Perş. Mart 24, 2011 8:56 am

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449621oktaybingol

'Oktay Bingöl'

Yıl 2007 Mart... Hani insan bazen kör bir kuyuya düşer ve ne yana seslense sesi hep bir duvara çarpıp geri döner. Çaresizdir. Kiminle konuşsa"Hayat Bir Kurgudur " Virgul derdini kime anlatsa içindeki karanlığı bir türlü aydınlığa çıkartamaz. İşte o karanlığa bürünmüş yorgun hayatın kurgusunda kendi yok olmuşluğumla boğuşurken tanıştım fotoğraflarla. Önce küçük deprem dalgaları ile beni sarsmaya sonra sessiz ve derinden gelip hayatımın olur olmadık anlarında beni başka boyutlara sürüklemeye başladı. Artık her fotoğraf bana başka bir deprem dalgası gibi geliyordu. En sonunda kendimi fotoğraf sayfalarından oluşmuş bir okyanusta buldum. Kıyıdan kıyıya sürükleyen fotoğrafın büyüleyen dalgalarıyla boğuşurken kompakt makine ile ilk çekimler"Hayat Bir Kurgudur " Virgul ilk hüzünler"Hayat Bir Kurgudur " Virgul ilk kurgular meyvelerini vermeye başlıyordu. Makinenin anı durduran sesi kulaklarımda çınladıkça parmaklarım denklanşöre daha çok basmak istiyordu. Günler günleri kovalarken fotoğraf artık benimle yaşayan bir canlı gibiydi. Ne yöne baksam gözlerimle fotoğraflar çekiyordum. Ve...

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449634sessiz-gemi

'Sessiz gemi'

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449647sevgim-yetmedi

'Sevgim yetmedi'

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449684yalnizligimin-yamaclari

'Yalnızlığımın yamaçları'

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449597kayip-dusler

'Kayıp düşler'

'Hayat bir kurgudur' deyip kurgusal fotoğraflarda kendimi geliştirmeye"Hayat Bir Kurgudur " Virgul hayal dünyamda oluşan kareleri"Hayat Bir Kurgudur " Virgul ışığın da etkisiyle çekmeye başladım. İç dünyamı yansıtan bu karelerde kimi zaman terk edilmiş bir sevgiliyi"Hayat Bir Kurgudur " Virgul kimi zaman yalnızlığın yamaçlarında kendi anını yaşayan kızı"Hayat Bir Kurgudur " Virgul kimi zamansa hayallerini kağıttan gemilerde bırakmış birini düşledim. Ama hepsinde bizim duygularımız terk edilmişliğimiz"Hayat Bir Kurgudur " Virgul hüznümüz"Hayat Bir Kurgudur " Virgul sevincimiz vardı. Toplumumuzda yaşanan olayları kendi dünyamda kurgulayarak izleyenlere mistik bir havada kendilerini izlemelerini sağlamaya çalıştım.

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449561gecmisi-dinlemek

'Geçmişi dinlemek'

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449573herseye-ragmen

'Herşeye rağmen'

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449671yalniz-ve-tutsak

'Yalnız ve tutsak'

Kurgu fotoğrafları çekmeye başlamamla teknolojiye ayak uydurmam zor olmadı. Çünkü digital müdahale ham fotoğrafı ekleme veya çıkarmalarla"Hayat Bir Kurgudur " Virgul doku nakliyle"Hayat Bir Kurgudur " Virgul tonlamalarıyla şiirsel bir dille kendimi ifade etmemi daha da güçlendirdi. Manipulasyonlar hayal dünyamda kurduğum herşeyi kolayca yapmamı sağlarken; fotoğraftaki görselliği daha da fazla artırdı. Bu görsel şölen izleyiciyi fotoğrafa kitlerken aktarmak istediklerimi en kısa yoldan onlara iletmemi sağladı.

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449551dusler-vadisi

'Düşler vadisi'

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449584kafes

'Kafes'

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449660sobaharda-sen

'Sonbaharda sen'

"Hayat Bir Kurgudur " 1220449609kuru-hayaller

'Kuru Hayaller'

Hayat bir kurgudur ama bu kurguda hangi rolde yol alacağımız bize bağlıdır.

Oktay BİNGÖL
http://www.siirimindili.com/

"Hayat Bir Kurgudur "
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İşte Hayat
» dj canseli HAYAT FELSEFESi
» Hayat Arkadaşın nasıl biri olmalı?
» Hayat Öyle birseyki.... Güzel KADIN Gifleri..
» Zeynep Dizdar Hayat Benim Elimde (yepyeni)