.::CANSELİ FM & TURKFORUM MÜZİK & PAYLAŞIM::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.::CANSELİ FM & TURKFORUM MÜZİK & PAYLAŞIM::.

MÜZİK,FİLM,RESİM,ŞİİR,FLAŞ ANIMASYONLAR,MP3,EN YENİ TURKÇE ALBÜMLER,FM RADYO,ONLİNE SOHBET

canseli fm i dinlemek için tıklayınAnasayfaCANSELI FMCANSELİ PORTALGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yapcanseli fm i dinlemek için tıklayın

Cem ile Renkli Kelebekler

YazarMesaj
Birdemetgül
ADMİN
ADMİN
Birdemetgül

Cem ile Renkli Kelebekler Empty
MesajKonu: Cem ile Renkli Kelebekler   Cem ile Renkli Kelebekler F9bde310Perş. Mart 03, 2011 2:44 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Gerçekten hayvanlarda da sizin için bir ders (ibret) vardır...
(Müminun Suresi, 21)[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Cem hafta sonu tatilinde dedesini ziyarete gitmişti. İki gün çok çabuk geçmiş ve babası onu almak için gelmişti. Cem çoktan dedesiyle vedalaşıp, arabanın koltuğunda yerini almıştı. Babasının eşyaları taşımasını beklerken, camdan dışarıyı seyrediyordu. Biraz ilerideki çiçeğin üstünden bir kelebek havalandı ve arabanın camına kondu. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kelebek: Artık evine dönüyorsun demek Cem?
Cem: Sen beni tanıyor musun?
Kelebek: Tabii. Dedenin komşularına seni anlattığını duymuştum.
Cem: Neden daha önce gelmedin yanıma.
Kelebek: Gelemedim, çünkü ben bahçedeki ağacın üzerinde bir kozanın içindeydim.
Cem: Koza mı? O da nedir?[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kelebek: Biz kelebekler yumurtadan minik birer tırtıl olarak çıkarız. Yaprakları kemirerek besleniriz. Sonra vücudumuzdan salgılanan bir sıvıyı iplik gibi kullanarak etrafımızı sararız. Ördüğümüz bu pakete "koza" denir. O paketin içinde bir süre büyümek için bekleriz. Uyanıp kozadan çıktığımızda artık renkli kanatlarımız vardır. Hayatımızın bundan sonraki bölümünü uçarak ve çiçek özleriyle beslenerek geçiririz.
Cem:Yani bütün o renkli kelebekler küçükken kanadı bile olmayan birer tırtıl mıydı?
Kelebek: Şu dalın üstündeki yeşil tırtılı görüyor musun?
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Cem: Evet gördüm, iştahla bir yaprak kemiriyor.
Kelebek: İşte o benim küçük kardeşim. Bir süre sonra o da kozasını örecek ve bir gün benim gibi kelebek olacak.
Cem: Bu değişimi nasıl planlıyorsunuz? Yani yumurtadan ne zaman çıkacağınızı, ne kadar süre tırtıl olarak kalacağınızı, kozayı örmek için ipliği nasıl üreteceginizi?
Kelebek: Bunların hiçbirini biz planlamıyoruz. Allah neyi, ne zaman yapmamız gerektiğini bize öğretmiştir. Biz de ancak Rabbimiz'in dilediği şekilde hareket ediyoruz.
Cem: Üstelik desenleriniz çok güzel. Hiçbir kelebeğin deseni, bir başkasına benzemiyor. Rengarenk ve göz alıcı.

Kelebek: Bu da Allah'ın eşsiz sanatının bir delilidir. Her birimizi ayrı ayrı, en güzel şekilde yaratmıştır.
Cem: Allah'ın yarattığı güzellikleri görmemek imkansız. Etrafımız sayısız örnekle dolu.
Kelebek: Haklısın Cem, bunun için Allah'ı çok yüceltmemiz gerekir.
Cem: Babam geliyor, yola çıkacağız. Tanıştığımıza sevindim, haftaya geldiğimde yine konuşalım olur mu?
Kelebek: Tabii olur, iyi yolculuklar.

Allah'ın gökyüzünden su indirdiğini görmedin mi? Böylece Biz onunla, renkleri değişik olan meyveler çıkardık. Dağlardan da beyaz, kırmızı renkleri değişik ve siyah yollar (kıldık). İnsanlardan, hayvanlardan ve davarlardan da renkleri böyle değişik olanlar vardır. Kulları içinde ise Allah'tan ancak alim olanlar 'içleri titreyerek- korkar'. Şüphesiz Allah, üstün ve güçlü olandır, bağışlayandır.
(Fatır Suresi, 27-28)[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
http://www.siirimindili.com/

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Harika Kelebek Gifleri hareketli kelebekler pırıl pırıl Hareketli renkli gif ve resim kelebekler
»  RenkLi Sözler & En Güzel RenkLi Sözler
» Kelebek gifleri,hareketli kelebekler
»  Küçük Renkli Çiçekler, Minik Renkli Çiçekler gül gifleri, gül gifler, gul gifleri, en güzel gül gifleri, gul gifler, hareketli gül gifleri, gül gifleri hareketli, güzel gül gifleri,Gül Kadın Reşimleri
» Renkli Bir Dünya