.::CANSELİ FM & TURKFORUM MÜZİK & PAYLAŞIM::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.::CANSELİ FM & TURKFORUM MÜZİK & PAYLAŞIM::.

MÜZİK,FİLM,RESİM,ŞİİR,FLAŞ ANIMASYONLAR,MP3,EN YENİ TURKÇE ALBÜMLER,FM RADYO,ONLİNE SOHBET

canseli fm i dinlemek için tıklayınAnasayfaCANSELI FMCANSELİ PORTALGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yapcanseli fm i dinlemek için tıklayın

Pişman Olmadan Önce

YazarMesaj
Birdemetgül
ADMİN
ADMİN
Birdemetgül

Pişman Olmadan Önce Empty
MesajKonu: Pişman Olmadan Önce   Pişman Olmadan Önce F9bde310Perş. Mart 03, 2011 1:25 am

Pişman Olmadan Önce

(Peygamber) dedi ki: "Rabbim, beni yalanlamalarına karşı bana
yardım et." (Allah) dedi ki: "az bir süre (bekle),
onlar gerçekten pişman olacaklar."
(Müminun suresi, 39-40)

Allah'a iman etmeyen insanlar yaşamları boyunca sık sık pişmanlık duygusuna kapılırlar. Tevekkül sahibi olmadıkları için, karşılaştıkları zorluklarda veya yaptıkları bir hatada müthiş bir iç sıkıntısı yaşarlar. Hayatları boyunca pek çok olayda "keşke" kelimesini kullanırlar; "keşke yapsaydım", "keşke söyleseydim", "keşke gitseydim"…

Ancak bundan daha önemli bir konu vardır ki, o da dünyadayken yaşadıkları bu sıkıntılı pişmanlıktan çok daha büyüğünün ahirette karşılarına çıkacak olmasıdır. Hayatları boyunca dinden uzak bir yaşam süren insanlar, ahirette dünyada geçirdikleri her dakikanın an an pişmanlığını duyacaklardır. Çünkü dünyadayken çoğu defa uyarılmış, doğru yola davet edilmişlerdir. Dünya hayatı boyunca kendilerine, düşünebilecekleri ve doğruyu bulabilecekleri çok fazla süre verilmiştir. Ancak bu anları hep göz ardı etmiş, uyarıldıklarında dinlememiş ve dünya hayatının hiç son bulmayacağı gibi bir hisse kapılarak ahireti unutmuşlardır. Ne var ki cehennem ile karşılaştıklarında, hatalarını artık geri dönüp telafi etme imkanı bulamayacaklardır.

Bu kitabın amacı, "keşke akıl etmiş olsaydık, keşke Rabbimizin ayetlerini yalanlamamış olsaydık, keşke bizi uyaranların sözlerine uysaydık…" diyecekleri ve toprak olup, yok olmayı dileyecek kadar büyük bir pişmanlık duyacakları böyle bir güne karşı insanları uyarmak ve henüz telafi imkanı varken Allah için yaşamaya çağırmaktır.
http://www.siirimindili.com/

Pişman Olmadan Önce
1 sayfadaki 1 sayfası